Situācija Latvijas sportā ir sasniegusi kritisko robežu – sporta nozarei šobrīd trūkst laba un profesionāla “saimnieka”. Pārvaldnieka, kam “deg sirds” par Latvijas sportistiem un sporta nākotni. Dramatiskais finansējuma samazinājums liek apšaubīt ne vien vairāku sporta organizāciju spēju izdzīvot un audzināt jauno sportistu paaudzi, bet arī iespējas augsta līmeņa sportistiem cīnīties par medaļām pasaules čempionātos un olimpiādēs.

Ir pilnīgi skaidrs, ka esošais sporta pārvaldes modelis nestrādā un sporta nozarē steidzami nepieciešamas pārmaiņas. Sportam jākļūst par vienu no nacionālajām prioritātēm, tādējādi uzlabojot ne vien sabiedrības fizisko un emocionālo veselību un dzīves kvalitāti, bet arī stiprinot valsts drošības sistēmu, pasargājot riska jauniešus, veicinot reģionālo attīstību un vairojot iedzīvotāju patriotismu.

Tāpēc, apvienojoties vairāk nekā 50 vadošajām Latvijas sporta organizācijām un simtiem sportistu, uzsākam sabiedrisku iniciatīvu “Es atbalstu sportu!” ar mērķi aktualizēt kritisko situāciju Latvijas sportā un rast veidus, kā risināt steidzamos jautājumus – nepietiekamo finansējumu un neefektīvu sporta pārvaldi.Situācija Latvijā 2018. gadā

30% iedzīvotāju
ir mazkustīgs dzīvesveids
50% skolēnu
fiziskā sagatavotība ir zem vidējā līmeņa
katram piektajam
bērnam ir liekā svara problēmas
par 75% samazinājušies
privātie ziedojumi sportam
65% iedzīvotāju
patriotismu ceļ sportistu uzvaras