PARAKSTIES!
15.08.2018
Sākas “Latvijas sporta izdzīvošanas čempionāts” – vai mums nākotnē vēl ir cerība uz medaļām?

Valsts uzņemtais kurss šobrīd ir Olimpiādes bez medaļām un zaudētas vietas starptautiskajās sporta līgās. Tas jūtams jau šobrīd, kad dramatiski – līdz pat 67% – samazinoties finansējumam augstas klases sportam un sporta skolām, neefektīvas pārvaldības un sistemātiska valsts atbalsta trūkuma rezultātā Latvija piedzīvo sportisko panākumu kritumu vairākos sporta veidos un pasākumos (Olimpiskās spēles Rio 2016. gadā un Phjončhanā 2018. gadā).

Visi šie apstākļi ir nopietns apdraudējums lielajam darbam, ko daudzus gadus pašaizliedzīgi veikuši sportisti, treneri, sporta ārsti, fizioterapeiti un citi nozarē strādājošie.

Ir skaidri saprotams, ka bez pienācīgām iespējām profesionāliem sportistiem sagatavoties sacensībām un ilgtermiņa skatījuma, kas ļautu attīstīties nākotnes sportistiem, krītas un kritīsies Latvijas konkurētspēja starptautiskajā sporta arēnā.

Taču Latvijas sportisti un sporta organizācijas ir pārliecinātas, ka vēl nav par vēlu veikt fundamentālas, pozitīvas pārmaiņas, lai arī turpmāk varētu gūt augstvērtīgus sasniegumus, uzstādīt jaunus rekordus un rādīt izcilu piemēru mūsu bērniem.

Cerot, ka joprojām varēs nodarboties ar saviem sporta veidiem, nevis mesties izmisīgā cīņā par izdzīvošanu, Latvijā zināmi un atzīti sportisti pirmo reizi apvienojas kopīgā cīņā par sporta nākotni Latvijā un atklāj Latvijas sporta izdzīvošanas čempionātu.