PARAKSTIES!
15.08.2018
Sportisti atklātā vēstulē valdībai lūdz pārmaiņas sporta nozarē un aicina ikvienu atbalstīt sportu

Latvijas sportiskie sasniegumi, medaļas un triumfi pasaules turnīros un čempionātos nevar balstīties galvenokārt tikai uz sportistu entuziasmu, cīņas sparu, talantiem un līdzcilvēku atbalstu. Tam pamatā nepieciešama skaidra vīzija par sporta nākotni, sakārtota un efektīva sporta pārvaldības sistēma un ilgtermiņā prognozējams un garantēts valsts finansiālais atbalsts. Taču šobrīd tā visa trūkst.

Apvienojoties iniciatīvā “Es atbalstu sportu!”, vairāki Latvijā atzīti un zināmi sportisti un sporta organizācijas parakstījušas atklāto vēstuli valdības un politisko partiju pārstāvjiem, kurā skaidri iezīmē šī brīža kritisko situāciju un aktuālos problēmjautājumus, sporta ietekmi un sasaisti ar citām tautsaimniecības nozarēm Latvijā, kā arī sniedz savu redzējumu par iespējamiem risinājumiem situācijas uzlabošanā, tādējādi aicinot sportu noteikt par vienu no nacionālajām prioritātēm.

Lai uzskatāmi parādītu, cik liela nozīme ir sportam Latvijas sabiedrībā, cik būtiski ir sportistu profesionālie sasniegumi, medaļas un panākumi starptautiskajās sporta arēnās, cik lielā mērā sportistu gūtās uzvaras un triumfs ceļ iedzīvotāju patriotismu un mudina arvien vairāk bērnu un jauniešu brīvo laiku veltīt sportam, Latvijas sportisti aicina ikvienu parakstīties par sporta nākotni Latvijā kampaņas mājas lapā esatbalstusportu.lv.